Sławomir John Lipiecki Website
rejestraja
login hasło
Portfolio - Sławomir Lipiecki

  Kilka słów o mnie

 

John S. Lipiecki

Nazywam się Sławek (na zachodzie używam swojego drugiego imienia, czyli John). Moją karierę zawodową zaczynałem jako redaktor-webmaster (jeszcze w ostatnich latach szkoły średniej), pracując w Redakcji Czasopisma Marynarki Wojennej „Bandera”. Po wykonaniu powierzonego zadania przekwalifikowałem się na publicystę-grafika (później redaktora technicznego).

 

Pracując w Zespole Redakcyjno-Wydawniczym Marynarki Wojennej zyskałem bezcenne doświadczenie zawodowe, odbyłem kilka rejsów na pokładach polskich okrętów (m.in. na ORP "Heweliusz", ORP "Górnik", a docelowo na fregacie rakietowej typu Oliver Hazard Perry - ORP "Gen. K. Pułaski" FRR-272). Ukończyłem studia na Bałtyckiej Wyższej Szkole Humanistycznej w Koszalinie (kierunek historia, specjalność edytorstwo), a następnie magisterium z bezpieczeństwa narodowego. Kilka lat później rozpocząłem doktorat na Akademii Marynarki Wojennej z zakresu analizy techniki i historii konstrukcji amerykańskich pancerników, dorobiłem się licznych publikacji oraz wykonałem wiele prac graficznych.

 

W tamtych latach prowadziłem swoją własną witrynę internetową o nazwie „Iowa class battleships” (później połączoną z moją drugą witryną o nazwie "Pearl Harbor battleships"). Była to wirtualna monografia amerykańskich pancerników typu Iowa. Z czasem zyskała sobie nawet status pięciogwiazdkowej. Opisano ją w kilku prestiżowych czasopismach takich  jak np. NET, MSiO czy Newsweek. Integralną częścią serwisu było obszerne forum dyskusyjne, które jednak okazało się praktyce przysłowiowym "gwoździem do trumny" dla całego serwisu. Poza tym na skutek pewnych zawirowań na poziomie zarówno prywatnym jak i zawodowym, oraz z powodu chronicznego braku czasu, zmuszony byłem do likwidacji strony, a jej baza danych przepadła wraz z uszkodzonym dyskiem twardym. Na szczęście zachowała się część archiwum na CD, dołączonym do magazynu NET.

 

W międzyczasie wydawnictwo AJ-Press z Gdańska opublikowało dwie części mojej pierwszej książki (nie tylko napisanej, ale także zilustrowanej graficznie – nie licząc okładki - wyłącznie przeze mnie) pt. „Big Five - Amerykańskie Pancerniki typów Tennessee i Colorado”. Miała także ukazać się dwuczęściowa monografia o amerykańskich pancernikach typu Nevada i Pennsylvania, jednak z niezrozumiałego dla mnie powodu wydawca (Aj-Press) wycofał się z jej publikacji, jednocześnie podając moją skromną osobę do sądu, pod zarzutem dokonania rzekomego plagiatu przygotowanego dzieła u innego wydawcy. Cały proces był jedną wielką farsą ze strony ów wydawcy, który całe postępowanie przegrał z kretesem. Nie dość, że nie zarobił na mojej książce przysłowiowego "złamanego grosza", to jeszcze Sąd zobligował go do wypłacenia mi odpowiedniej sumy tytułem m.in. zwrotu kosztów procesu. W tym miejscu należy zaznaczyć, że nie zostałem z problemem sam na "placu boju" - w znaczący sposób pomógł mi bowiem w procesie inny wydawca - KAGERO z Lublina. Choć nasza późniejsza współpraca nie ułożyła się tak, jakbyśmy sobie tego pewnie życzyli, to na zawsze pozostanę zobowiązany Zespołowi Redakcyjnemu Oficyny Wydawniczej KAGERO za udzielone mi wsparcie w tamtych trudnych chwilach.

 

Później współpracowałem przez pewien czas z redakcjami KAGERO i GALAKTYKA (ściślej z redakcją magazynu KOT). Przez pewien czas byłem nawet kierownikiem działu morskiego i asystentem redaktora naczelnego w KAGERO. To właśnie ja przygotowałem pilotażowy numer czasopisma „Okręty”, które to dziś stało się regularnym miesięcznikiem (niestety, obecnie jego zawartość merytoryczna jest - w mojej ocenie - daleka od tej, jaką wypracował nasz pierwotny zespół).

 

Przez kolejne lata prowadziłem własną działalność w zakresie m.in. popularno-naukowej publicystyki morskiej (w tym dziennikarstwa), grafiki komputerowej 2D (wykonywanej w programie Adobe Photoshop), tworzenia witryn internetowych, kreślenia planów okrętów, fotografii itp. Na koncie mam już sporo publikacji (w tym 5 książek o tematyce okrętowej), artykułów, grafik, obrazów i serwisów internetowych. Ponadto przez niemal rok pracowałem w firmie TORSYSTEM BUTZBACH w charakterze specjalisty ds. marketingu i reklamy by ostatecznie powrócić do współpracy z polską Marynarką Wojenną.

 

Aktualnie przygotowuję się do obrony pracy doktorskiej z zakresu analizy konstrukcji  amerykańskich okrętów liniowych typu Nevada. Zawodowo związany jestem z US Navy, Pacific Battleship Center - Battleship USS Iowa (w Los Angeles), PMW (ZRW-MW) oraz firmą Ogima Sp. z o.o. Ponadto wciąż zajmuję się kreśleniem planów okrętów, analizą ich konstrukcji, a w konsekwencji tego także publicystyką naukową i pupularno-naukową m.in. na łamach "Proceedings", „MSiO”, "NTW" i "Bandera". Związany jestem także współpracą z kliniką weterynaryjną z Kamieńca Ząbkowickiego (mającej swój oddział także w Ząbkowicach Śląskich) – www.irbis.nazwa.pl/felidae oraz Redakcją czasopisma „Kocie Sprawy”.

 

Ryś
Mój ryś

 

Kwalifikacje

 

* Wieloletnia, praktyczna znajomość komputerów i oprogramowania w tym m.in. pakietu MS Office, systemów operacyjnych DOS, Windows 9x, Windows 2000, Windows XP, Windows 10, Pajączek Pro, Adobe Photoshop, AutoCAD, Naopaint i innych;

* Umiejętność tworzenia wektorowej grafiki komputerowej (w tym rysunek techniczny);

* Tworzenie witryn internetowych (języki html, shtml i skrypty java, php, css i cgi);

* Znajomość obsługi komputerów, zarówno w zakresie hardware jak i software;

* Kilkuletnia praktyka redaktorska, dziennikarska i publicystyczna w Zespole Redakcyjno-Wydawniczym Marynarki Wojennej oraz wydawnictwach Magnum-X, AJ-Press, Kagero i Galaktyka;

* Umiejętność tworzenia i redagowania czasopism oraz książek wraz z wykonywaniem i obróbką zdjęć;

* Znajomość morskiej techniki okrętowej (w szczególności konstrukcji pancerników) i historii marynarek wojennych świata;

* Język angielski;

* Język szwedzki;

* Wojskowa kategoria zdrowia „A1”;

* Komunikatywność;

* Pracowitość;

 

Zainteresowania

 

* Okręty (w szczególności pancerniki)

* Nauka i technika

* Astronomia i astrofizyka

* Historia wojskowości (analiza techniczna)

* Koty (psychologia, genetyka, historia, biologia - anatomia, zachowania i zwyczaje)

* Muzyka - gitara akustyczna, klasyczna i elektryczna (klasyka, rock&roll, rock, punk, progress, gotyk, metal, folk metal, heavy metal)

* Sport (piłka nożna, pływanie, sztuki walki, strzelectwo)

 

Pozostałe informacje oraz zdjęcia dostepne sa na moim prywatnym profilu Facebook'a:

 

 

 

 

Sławomir John Lipiecki

Przybornik
Jesteś 29844 majtkiem na pokładzie.

Przeszukaj witrynę: 

Morze Statki i Okręty - FB

 

Mój baner:

 

 

Zaprzyjaźnione serwisy:

 

          USS Iowa (BB-61)

USS Iowa Association - Battleship Pacific Center

 

Sklei i serwis komputerowy

 

 

 

 

 


   Mapa strony

Portfolio
       Sławomir Lipiecki
        Publicystyka
        Rysunki i Grafika
        Webdesign
Okręty
        Artykuły
        Recenzje
        Modele
        Źródła
MSiO
        Numery
        Facebook
        Magnum-X
Koty
        Artykuły
        Źródła
        Mój poradnik
Persido
        Żywot człowieka poczciwego
        Kogut domowy
        Zgrupowanie AK Podlasie
        Galeria
Galeria
        Moje prace
        Okręty
        Koty
        Różne
Kontakt
   Szybki kontakt

Telefon: (0) 666 941 766
E-mail: irbis@warships.com.pl
   Narzędzia

   Stali współpracownicy :

Daniel Wolszczak
E-mail: persido@warships.com.pl

Barbara Cebulska
E-mail: barbaracebulska@warships.com.plCopyright (c) Sławomir Lipiecki