Sławomir John Lipiecki Website
login hasło
Witam na pokładzie

Na niniejszej stronie pragnę zaprezentować rezultaty swojej wieloletniej pracy m.in. z dziedziny analizy konstrukcji okrętów, rysunku technicznego, grafiki komputerowej itp. Główną częścią witryny są działy tematyczne poświęcone wojennym jednostkom morskim oraz kotom (Felidae). W nich czytelnicy znajdą wiele artykułów, grafik, zdjęć i innych ciekawostek.


Ponadto oferuję usługi z zakresu projektowania, tworzenia i administracji serwisów internetowych, forów dyskusyjnych tudzież tzw. portali społecznościowych. Przede wszystkim jednak zajmuje się także szeroko pojęta grafiką komputerową, rysunkiem technicznym oraz popularno-naukową publicystyką prasową. Zapraszam do zapoznania się z moim Portfolio.


Życzę ciekawej lektury i dobrej zabawy!

Sławomir Lipiecki

Ostatnio dodane prace

Nowości na stronie
03.04.2014
15:47

Irbis - władca śniegu

Pantera śnieżna (Panthera Uncia Uncia) zwana też irbisem lub barsem należy do jednych z najsłabiej poznanych gatunków kotów. Jest to zapewne spowodowane tym, iż zamieszkuje niedostępne tereny gór wysokich (Himalaje oraz Tien-szan), gdzie trudno prowadzić badania naukowe ze względu na wyjątkowo nieprzychylny dla człowieka klimat.

czytaj dalej...
01.04.2014
15:06

Moja galeria na Digart

Zastanawiam się w sumie, czy nie usunąć tego profilu. W końcu mam swoją własną stronę internetową. Trudno podjąć mi decyzję. Jedno jest pewne - na pewno ograniczę tam ilość wystawionych prac.

czytaj dalej...
11.09.2013
21:46

Iowa vs Yamato

Który okręt jest najlepszy? Który pancernik jest najpotężniejszy? To chyba najczęściej zada-wane pytania zarówno wśród początkujących, jak i zaawansowanych shiploverów na całym świecie. Zwykle za najpotężniejsze okręty liniowe jakie kiedykolwiek zbudowano uznaje się amerykańską „Iowa” i japońskiego „Yamato”. Czy były także najdoskonalszymi technicznie okrętami w historii? Które z nich byłyby silniejsze w hipotetycznym pojedynku „jeden na jednego”?

czytaj dalej...
29.07.2013
13:42

Gepard - demon prędkości

Na gorących, suchych równinach afrykańskiej sawanny żyje jeden z najniezwyklejszych kotów na naszej planecie. Gepard (Acinonyx jubatus) - piękny, wyróżniający się wyglądem kot znany całemu światu jako najszybszy ssak na Ziemi. Fakt, iż jest niezwykle mądry i miły spowodował, że już wiele wieków temu był oswajany przez człowieka. Jednak nie wszyscy potrafią dostrzec zalety tego kota. Z niezrozumiałych powodów był i jest prześladowany zarówno przez farmerów jak i zawodowych myśliwych. Tym samym gepard znalazł się na liście najbardziej zagrożonych wyginięciem gatunków wśród rodziny Felidae.

czytaj dalej...
22.07.2013
18:37

Pancernik USS „North Carolina” (BB-55)

Amerykański pancernik USS „North Carolina” był pierwszym szybkim, nowoczesnym, dobrze opancerzonym okrętem liniowym zbudowanym w USA po długiej przerwie spowodowanej postanowieniami Traktatu Waszyngtońskiego z 1922 r. Z całą pewnością był to jeden z najsilniejszych i zarazem bezpodstawnie najmniej docenianych od strony technicznej okrętów w historii. Tym niemniej dzięki licznym zasługom wyniesionym z lat II wojny światowej, oraz hojności i zasobności finansowej swojego patrona - stanu North Carolina - można okręt podziwiać dziś w roli jednostki muzealnej na Cape Fear koło Wilmington.

czytaj dalej...
12.07.2013
15:44

Żywienie kotów domowych

Wszystkie koty to drapieżniki doskonałe. Niestety, wielu ludzi raczy o tym zapominać, lub zwyczajnie nie przyjmuje tego do wiadomości. Dla amatorów „futrzaków” kotek to kolejne domowe zwierzątko, które można chować po swojemu, wychowywać po swojemu i… karmić po swojemu. Nic bardziej mylnego! Tak jak człowiek nie stanie się słoniem, tak kot nie stanie się człowiekiem – nigdy, przenigdy! Każdy szanujący się kot jest mięsożerny i dlatego jego zapotrzebowanie na węglowodany jest niewielkie. Artykuł ma na celu przede wszystkim ocalić jak najwięcej kocich istnień przed ich pseudo-miłośnikami.

czytaj dalej...
12.07.2013
14:36

Japońskie olbrzymy - pancerniki typu Yamato

Dwa japońskie pancerniki typu Yamato (trzeci okręt tego typu o nazwie „Shinano” ukończono jako lotniskowiec) powszechnie uważane są za najpotężniejsze jednostki tej klasy, jakie kiedykolwiek zbudowano. W wielu opracowaniach traktowane są niemal jak arcydzieła wojskowej myśli technicznej, z którymi żaden inny okręt nie mógłby się mierzyć. Nie jest to oczywiście prawdą. W rzeczywistości jednostki te posiadały szereg wad konstrukcyjnych i były dalekie od ideału.

czytaj dalej...
12.07.2013
12:15

Lampart - koci duch

Od ponad 3 milionów lat elegancka, cętkowana sylwetka lamparta (zwanego także panterą) jest ozdobą dzikich terenów Afryki, Azji i Kaukazu. Potrafi wspaniale się wspinać i jest zdolny do osiągania dużej prędkości na małym i średnim dystansie. Uwielbiane przez miłośników kotów, czczone przez Egipcjan i znienawidzone przez farmerów pantery są jedynymi wielkimi kotami, które wciąż pozostają niezagrożone całkowitym wyginięciem.

czytaj dalej...
Przybornik
Jesteś 59161 majtkiem na pokładzie.

Przeszukaj witrynę: 

Morze Statki i Okręty - FB

 

Nowa Technika Wojskowa - FB

 

Mój baner:

 

 

Zaprzyjaźnione serwisy:

 

USS Iowa Association - Battleship Pacific Center

 

USS Iowa Association - Battleship Pacific Center

 

Sklei i serwis komputerowy

 

 

 

 


   Mapa strony

Portfolio
       Sławomir Lipiecki
        Publicystyka
        Rysunki i Grafika
        Webdesign
Okręty
        Artykuły
        Recenzje
        Modele
        Źródła
MSiO
        Numery
        Facebook
        Magnum-X
Koty
        Artykuły
        Źródła
        Mój poradnik
Persido
        Żywot człowieka poczciwego
        Kogut domowy
        Zgrupowanie AK Podlasie
        Galeria
Galeria
        Moje prace
        Okręty
        Koty
        Różne
Kontakt
   Szybki kontakt

E-mail: irbis@warships.com.pl
   Narzędzia

Copyright (c) Sławomir Lipiecki